17 Nisan 2013 Çarşamba

SCHWARZKOPF PROFESSIONAL, Essential Looks 2013 İlkbahar/ Yaz Koleksiyonu ile karşınızda


Sezonun en çekici podyum trendlerinden ilham alan SCHWARZKOPF PROFESSIONAL, baş döndürücü dört trend yarattı. Bunların her biri rengin gücünü devrim yaratan teknoloji ve klasik tekniklerin değişimiyle birlikte yeniden tanımlıyor. Kuaförlerin yaratıcı ve becerikli elleri için benzersiz görünümler sunuyor. Kadınlara da sadece bunları kuaförlerinden istemek kalıyor.
Dünyanın dört bir yanındaki kuaförlere bugün, yarın ve gelecekte ilham vermek isteyen SCHWARZKOPF PROFESSIONAL’ın trend avcısı ekibi bu amaçla Londra, Paris, Milano ve New York moda haftalarını takip etti ve temel unsurları bir araya getirdi. 
Essential Looks’un Renk Fırtınası Koleksiyonu’nda MONO MODS’un grafik hareketlerinden, GLAM CHIC’in o fevkalade incelikli havasına; ELECTRIC YOUTH’un enerjiyle dolup taşan ve o gelenekçiliği reddeden duruşundan, WHITE ANGLES’ın minimalist ve zamana meydan okuyan sadeliğine uzanan bir yelpaze bulacaksınız… Her stile ve ruh haline seslenen, modernliğin son noktasındaki bu dört bakış açısı, SCHWARZKOPF PROFESSIONAL’ın küresel elçileri Lesley Lawson ve Tyler Johnston ile ortaklaşa yaratıldı.


WHITE ANGLES: Gösterişsiz zarafetin sanatsal inceliği White Angles trendinde kendini gösteriyor. Issey Miyake, Yohji Yamamoto ve Rei Kawakubo gibi pek çok ünlü tasarımcının belirgin şekillerden estetik ipuçları çıkardıkları bu trendde, Uzak Doğu kültürünün etkileri göze çarpıyor. Form ve yapıya kendini adamış trendde tamamen yalın çizgiler ve minimalist bir renk paleti odak noktası haline geliyor: Beyaz, beyaz ve beyaz! Podyumlarda geniş kesimli ve modern bir hava katılarak kimono esintileri yaratılıyor. Asimetrik etekler, abartılı şekiller ve pliler, origami kağıt katlama sanatına âdeta selam gönderiyor.
ELECTRIC YOUTH: Kurallar kitabı yırtılıyor! Reçetesi belli kesim ve renklendirmeden kaçınan bu trend, geleneklere karşı duran, asla ‘söz dinlemeyen’ ve ‘cool’ duruş sergileyenler için. Standart moda anlayışına sırt çeviren trend, dünyanın her yerinde şehirli genç stil isyankârlarından etkileniyor. Sokaktan aldıkları ilhamla her gün taptaze bir görünüm yaratan tasarımcılar, eşsiz detaylara büyük bir heyecanla sarılan trendde; cesur, atılgan ve alabildiğine özgüvenli modeller oluşturuyor.

GLAM CHIC: Modada da hayatta olduğu gibi iki karşıt unsur bir araya geldiğinde en ilginç eserler ortaya çıkar. İşte fikirlerin çarpıştığı noktada da Essential Looks 2013 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nun en kışkırtıcı trendleri ilgi çekiyor. Erkeksi tarzın kadınsı unsurlarla birleştiği Glam Chic trendi, bizi modern ve lüks çağrışımlarla karşılıyor. Trende esin kaynağı olan moda akımında Yves Saint Laurent’in ikon halini almış smokin ceketi, kısaltılmış biçimiyle yeniden yorumlanıyor. Dökümlü kesim pantolon ceket takım, tamamen ince bir zevki yansıtıyor. Seksi kombinezonlar, gecelikler, straplez sutyenler ve tüm malzemelerde satenler, organzeler ve ipekler kullanılıyor. Tüm bunlarda ten rengi, kirli beyaz ve şeftali pembeler, gece yarısı siyahının görkemli zemininde muhteşem bir karşıtlık yaratıyor.

MONO MODS: Belki üstünden çok zaman geçti ama 1960’lar, Pierre Cardin, Mary Quant ve Twiggy gibi zamana yenilmeyen ikonlarla, hiçbir yerde unutulmadı. Bu sezon, son on yılın cesur, canlı ve esnek grafik etkisi, tekli parlak tonların serpiştirildiği yenilmez monokrom renklerde görülüyor. Tasarımcıların dönemle özdeşleşen grafik çizgiler, büyük puantiyeler, noktalar, karelilerle 60’ların başından ilham aldıkları görülüyor. Sadelik arayanlar için ideal olan çan ve kalem eteklerin yanı sıra dar paça yüksek kapriler de göz dolduruyor ve Mono Mods’a fazlasıyla hareket kazandırıyor.

1 yorum:

 1. Merhaba,

  GFC yakında kapanıyor. Takibi devam ettirmek için;

  Bloglovin: http://www.bloglovin.com/blog/1825471/hippilazman

  Google+: https://plus.google.com/u/0/113966100089558570784/posts

  Not: Takip ettiğim tüm blogları bu yerlerden sırayla takibe alıyorum. Haber vermek için böyle bir mesaj girdim. Teşekkürler...  Hello,

  GFC will not be anymore on 1th July. Keep follow;

  Bloglovin: http://www.bloglovin.com/blog/1825471/hippilazman

  Google+: https://plus.google.com/u/0/113966100089558570784/posts

  P.S.: Im following from Bloglovin and G+ which i follow with GFC. I want to just tell my connection. Thanks...

  YanıtlaSil